Backend Jira administrator:

sprawdź co Jira ma pod spodem! Architektura, logi, upgrade, terminal – dodaj te pojęcia do swojego słownika admina!

Jira to nie tylko przeglądarka. Jako administrator musisz wiedzieć:

❗Jak zainstalować Jirę

❗Jak przeglądać i analizować logi

❗Jak poruszać się po terminalu serwera

❗Jak bezpiecznie wykonać upgrade

Przygotowałem dla Ciebie niemal 40 lekcji (3,5h materiału), dzięki którym Twoja znajomość Jiry wejdzie na wyższy poziom.

🚀🚀🚀

O Twoim instruktorze w kursie

Rocznik ’86, mąż oraz tata dwójki dzieci. Na co dzień mieszkam we Wrocławiu ale sercem związany jestem też z Warszawą oraz… Irlandią.

8+ lat doświadczenia w pracy z Jira i narzędziami Atlassiana. Jestem autorem bloga JiraForThePeople.com, twórcą szkolajira.pl i współtwórcą DevUp – polskiej społeczności administratorów Atlassian. Posiadam tytuł Atlassian Certified Expert, jestem też certyfikowanym architektem AWS i nauczycielem z wykształceniem pedagogicznym.

Moje początki z informatyką sięgają jeszcze końca lat 90, kiedy jako nastolatek robiłem strony www z pomocą programów takich jak Pajączek, Frontpage czy… Notatnik. W tych złotych czasach, w 2001 r., zarobiłem swoje pierwsze pieniądze za stronę internetową. Niewiele, ale starczyło, żeby kupić pierwszą gitarę. Mam ją do dziś.

Najważniejsza w procesie nauki jest według mnie postawa.

Co otrzymasz kupując dostęp do kursu?

🔥 Kurs “Backend Jira administrator”: wartość 295 PLN

+ BONUSY:

🔥 Warsztaty na żywo: wartość 250 PLN

🔥 20% zniżki na aplikacje firmy it.Lab: wartość 5572 PLN
(m.in. słynny Extender for Jira)

🔥 20% zniżki na aplikacje firmy GetInt: wartość > 10000 PLN
(przykłady dla instancji 1000 użytkowników i kursie dolara 4,30 PLN)

🔥 Dostęp do grupy na Discordzie: bezcenne

🔥 CAŁKOWITA WARTOŚĆ: 16117 PLN

🔥 Cały pakiet dostępny za 295 PLN !!!

A czy jest inna droga?

Ależ oczywiście!

Masz do dyspozycji dokumentację Altassiana, darmowe filmy na Youtube i społeczność administratorów. No i naukę na swoich błędach. Ja to zrobiłem, da się. Ale niektórych wpadek, które zaliczyłem przez te lata – nie polecam:) Służę doświadczeniem.

Ponadto umiejętności techniczne to nie wszystko. Żeby wyróżnić się z tłumu potrzebujesz odpowiedniej postawy. A w tym pomogę Ci ja.

Plan kursu

Podstawy terminala

Lekcja 1: Czym jest terminal?
Lekcja 2: Po co korzystać z terminala?
Lekcja 3: Pliki i katalogi
Lekcja 4: Uprawnienia
Lekcja 5: Nawigacja
Lekcja 6: Operacje na plikach
Lekcja 7: Edycja plików tekstowych
Lekcja 8: Vim Normal Mode
Lekcja 9: Vim Insert Mode i Visual Mode

Przygotowanie środowiska

Lekcja 1: Dla kogo jest ten moduł?
Lekcja 2: Architektura
Lekcja 3: Instalacja PostgreSQL
Lekcja 4: Przygotowanie bazy danych
Lekcja 5: Instalacja Jira
Lekcja 6: Pierwsze uruchomienie
Lekcja 7: Instalacja Apache2
Lekcja 8: Konfiguracja Reverse Proxy

Upgrade Jira

Lekcja 1: Po co i kiedy robić upgrade?
Lekcja 2: Jaką wersję wybrać?
Lekcja 3: Przygotowanie procedury
Lekcja 4: Upgrade
Lekcja 5: SSLPoke i sejf na certyfikaty
Lekcja 6: Rollback

Przegląd logów

Lekcja 1: Czym są logi?
Lekcja 2: Po co patrzeć na logi?
Lekcja 3: Jak patrzeć na logi?
Lekcja 4: Kiedy patrzeć na logi?
Lekcja 5: Poziomy logów
Lekcja 6: Lokalizacja logów
Lekcja 7: Praca z logami
Lekcja 8: Interpretacja logów
Lekcja 9: Requesty API
Lekcja 10: Audit Log

Przykładowa lekcja

Nie wierz mi na słowo! Zobacz przykładową lekcję i zdecyduj czy ten kurs jest dla Ciebie.

GWARANCJA

KORZYSTASZ ALBO ZWRACAM PIENIĄDZE

Przygotowałem ten kurs, aby dał Ci jak najwięcej wartości. Jednak jeśli z jakiegoś powodu uznasz, że nie jest on dla Ciebie wystarczy, że napiszesz maila na adres lukasz@szkolajira.pl, a zwrócę Ci 100% Twoich pieniędzy. Masz na to 14 dni od dokonania zakupu.

KORZYSTASZ ALBO ZWRACAM PIENIĄDZE

Przygotowałem ten kurs, aby dał Ci jak najwięcej wartości. Jednak jeśli z jakiegoś powodu uznasz, że nie jest on dla Ciebie wystarczy, że napiszesz maila na adres lukasz@szkolajira.pl, a zwrócę Ci 100% Twoich pieniędzy. Masz na to 14 dni od zakupu.

CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA

Dla kogo jest ten kurs?
Kurs jest dla każdego administratora Jira, który chce rozwinąć swoje umiejętności, wejść na wyższy poziom i czerpać więcej satysfakcji ze swojej pracy.

Jak długo trwa kurs?
Kurs zawiera 40 lekcji podzielonych na 4 moduły. W jakim tempie je przerobisz, zależy od Ciebie.

Co jeśli kurs mi się nie spodoba?
Nie ma problemu! Masz 30-dni na rezygnację. Wówczas zwrócę Ci 100% Twoich pieniędzy.

Na jakiej instancji Jira będziemy pracować?
Na instancji Jira Data Center.

Jakie są wymagania sprzętowe?
Żeby w pełni skorzystać z kursu warto mieć dostęp do komputera z systemem Linux, jako że Jira jest instalowana zwykle na takim środowisku. Jednak użytkownicy Windowsa czy MacOS również skorzystają z wiedzy, którą przekazuję.

Czy dostanę fakturę?
Tak, faktura jest wysyłana od razu po zakupie kursu.

Czy dostanę cały kurs od razu?
Tak, wszystkie moduły są dostępne od razu na platformie kursowej.

Czy kurs kończy się testem wiedzy i certyfikatem?
Tak, po zakończeniu kursu czeka na Ciebie test oraz certyfikat ukończenia.

Co po kursie?
Idziesz dalej! Nauka nigdy się nie kończy. Ale z arsenałem, w który Cie wyposażę oraz ze społecznością, którą poznasz po drodze, będzie Ci łatwiej.

Mam wątpliwość/pytanie, jak mogę je zadać?
Napisz na lukasz@szkolajira.pl.